Ponio blog

Kvalita kozmetiky PONIO očami zákazníkov 2. October 06 2015, 2 Comments

....pokračovanie 1. časti zákazníckeho prieskumu :-)

Prírodná kozmetika je v kurze. Máme aj na Slovensku kvalitné výrobky na prírodnej báze? Opýtala som sa zákazníkov, ako sú spokojní s ručne robenou slovenskou kozmetikou Ponio, ale i to, čo nové by v ponuke radi uvítali......

Odporučili by ste kozmetiku Ponio aj známym? Ak áno, prečo?

Alena, 35 r., Yvoire (Francúzsko)

Už som ju aj odporúčala. Prečo? Vanilkový pleťový krém je príjemný, ľahký, univerzálny. Masážna kocka nahradí telový krém a vynikajúco vonia. Šampúch je naozaj prvý kvalitný šampón, s ktorým som sa kedy stretla.


Barbora, 28 r., Lysá nad Labem
Určite áno. Pretože Ponio je kvalitná prírodná kozmetika. A pretože veľmi rada známym a kamarátom doporučujem to, s čím mám sama dobré skúsenosti.


Hanka, 42 r., Amsterdam
Ano, Ponio doporučuji, uspořádala jsem i několik večírku, kde mé kamarádky mohly Ponio vyzkoušet. Doporučuji ji proto, že je přírodní, účinná, krásně voní, je od malého výrobce a v recyklovatelných obalech.


Juraj, 23 r., Slovenské Pravno
Áno, odporučil. Už som odporučil aj rodinným príslušníkom. Prečo? Lebo je to stokrát lepšie ako tie chemické „zasie*ače“ vôní, ktoré mne osobne aj tak nepomáhali. Proste je to výborný výrobok. Menej sa potím a keď sa spotím, vôbec to nie je cítiť (pozn. autora: respondent hovorí o pazúchoch).


Martina, 29 r., Bratislava
Áno, a aj odporúčam. Je to zdravá kozmetika, bez zbytočných chemikálií, nezaťažuje váš organizmus ani životné prostredie, krásne vonia, je rovnako „účinná“ ako kozmetika z drogérií, a aj keď je drahšia, niekedy, paradoxne, ušetríte peniaze. Ja napríklad používam mydlá aj ako odličovač na tvár. A odkedy používam šampúch, nepotrebujem kondicionér a neumývam si vlasy tak často.


Michaela, 24 r., Blatno
Odporučila by som ju, a aj ju odporúčam. Ako majiteľka Azzy ju každému zákazníkovi chválim z vlastnej skúsenosti, lebo vlasy som mala po šampúchu neuveriteľne jemné, bez lupín a voňavé, po mydle mám zas príjemnú pokožku.

Mirka, 28 r., Nové Mesto nad Váhom
Samozrejme! Najbližšie šampúch a mydlo posielam kamarátke do Belgicka. Najviac odporúčam šampúchy a potom mydlá. Šampúchy preto, lebo ja osobne si vďaka nemu umývam vlasy menej často než predtým a stačí jedno umytie, tak dobre odmasťuje, vydrží mi dlho a stojí ma v konečnom dôsledku menej ako prírodné tekuté šampóny. A aj kaderníčky chvália, že mám zdravé vlasy. Mydielka sú skvelá alternatíva k sprchovým gélom a nemám po nich tak suchú pokožku ako po sprcháči. Ponio má navyše aj skvelý zákaznícky servis a vzorka k objednávke vždy poteší.


Monika,22 r., Ilava
Áno, odporučila som ju aj doma – mamine som nakúpila už aj nejaké výrobky, rovnako ako aj kamoškám. Prečo? Lebo je to kvalitná prírodná kozmetika, ktorá má liečivé účinky.


Pauli, 31 r., Vysoké Tatry
Určite, už som to niekoľkokrát urobila. Všetky darčeky sa snažím riešiť prírodne a spotrebne, takže Ponio mydlá už odo mňa dostalo dosť mojich známych.


Soňa, 21 r., Sučany
Áno, z Ponio robím pravidelne veľké objednávky, lebo objednávame kozmetiku spolu s kamarátmi a rodinou, ktorým stále hovorím, aká je dobrá a kvalitná.

Akú novinku v sortimente Ponio by ste radi uvítali? Novú vôňu, výrobok,...

Alena, 35 r., Yvoire (Francúzsko)
Čisto brainstorming – možno by sa mi páčila séria menších mydielok. Lebo mydlo je dosť veľké, výdrži strašne dlho, ale po nejakom čase mi už až tak nevonia a nebaví ma. Akékoľvek mydlo, nie len od Ponio. Séria menších by bola aj skvelým darčekom, aj by pôsobila tak...ako to povedať? Pestrejšie? Privítala by som aj nejakú sviežu vôňu masážnej kocky, lebo z cukrovej pivonky a pomaranča som bola sklamaná. Potešil by ma očný krém, a ak by sa dalo, aj niečo na uľahčenie rozčesávania vlasov. Vylepšiť by sa mohol deodorant, s tým som spokojná moc nebola. Privítala by som aj darčekové sady, ktoré by obsahovali napríklad tri šampúchy a podobne. Viem, že sa dajú jednotlivo objednať a vložiť do krabičky, ale zvýhodnená cena takejto sady by ma potešila.


Barbora, 28 r., Lysá nad Labem
Určite tuhú vôňu.


Hanka, 42 r., Amsterdam
Mam teď docela problém se šampuchy, asi rok jsem používala na vlasy jen šampouch, úplně mi zmizely lupy, vlasy přestaly tolik padat, ale jsou suché, a to opravdu hodně. A to jim před každým mytím dopravám i hodinový zabal v kokosovém oleji. Proto bych uvítala nějaký kondicionér nebo masku, nebo i šampouch speciálně pro suché vlasy. S pazouchem mají problém mé kamarádky, nechává trošku bíle stopy v podpaží… A masážní kocka se mi v léte při cestovaní roztekla, naštěstí jsem ji mela v hliníkově krabičce a po zahřátí jsem ji vyklepla ven...možná je dobře upozornit, že v létě se může při vyšších teplotách roztékat…


Juraj, 23 r., Slovenské Pravno
Túto otázku neviem zodpovedať, s tým čo ponúkate, som spokojný. Nechám sa prekvapiť s niečím novým.


Martina, 29 r., Bratislava
Možno viac pleťových prípravkov – novy pleťový krém alebo olej, alebo pleťovú vodu... takisto masážny olej by bol super. Masážne kocky sú skvelý nápad, ale ťažko sa mi s nimi pracuje.


Michaela, 24 r., Blatno
Páčilo by sa mi čokoľvek s vôňou kokosu alebo orientálne niečo – zmes vanilky, klinčeka, kardamonu. Môj snúbenec krásne vonia po mydle pánsky klub, tak by som prijala mydlo pre ženy tiež s výraznejšou vôňou. A na Vianoce limitku s vôňou perníku.


Mirka, 28 r., Nové Mesto nad Váhom
Veľmi, veľmi by som uvítala nejaké jemné mydlo s aktívnym uhlím. Ponio mydlá mám veľmi rada, a preto sa mi nechce objednávať uhoľné mydlo u dakoho iného. Čo sa týka vôní, brala by som šampúch s vôňou ruže (len ruže). Alebo možno aj celý rad kozmetiky čisto len s ružovou silicou.


Monika,22 r., Ilava
Možno by som si priala, aby bolo častejšie v ponuke vanilkové pílingové mydlo, stále pri ňom svieti vypredané a už dlhšie ho chcem vyskúšať. Zlé by nebolo vidieť v ponuke aj viac pleťovej kozmetiky, možno skúsiť aj nejaký prírodný make-up...a z vôní som za niečo grepfruitové.


Pauli, 31 r., Vysoké Tatry
Veľmi sa mi páčil ten kondicionér na vlasy, čo sa objavil minulý rok na FB stránke Ponio, lebo je super. Občas po šampúchu taká zmena. Ten by som v stálej ponuke určíte uvítala.


Soňa, 21 r., Sučany
Možno viac druhov krémov, kokos-vanilka je super, ale nejaké podľa typu pleti by boli skvelé, prípadne iná pleťová kozmetika je vítaná. Mňa osobne by potešilo mydlo alebo šampúch s malinovou vôňou, ktorú zbožňujem.

Autor článku: Nikola Kokiová


Kvalita kozmetiky PONIO očami zákazníkov 1. September 30 2015, 0 Comments

Prírodná kozmetika je v kurze. Máme aj na Slovensku kvalitné výrobky na prírodnej báze? Opýtala som sa zákazníkov, ako sú spokojní s ručne robenou slovenskou kozmetikou Ponio, ale i to, čo nové by v ponuke radi uvítali.
Žijeme v konzumnej spoločnosti, kde nemôžeme hovoriť o nedostatkovom tovare. Práve naopak, všetkého je toľko, že si ani nevieme vybrať a často len tak bezcieľne blúdime hodiny medzi regálmi. Platí to aj o kozmetike, a to nielen dnes, ale dlhé storočia. Už v staroveku používali ľudia širokú paletu kozmetických výrobkov, no od tých dnešných sa značne líšili. Vtedy boli všetky zložky výlučne prírodné, dnes je všetko plné chemických vzorcov. To je možno príčina, prečo v  poslednej dobe záujem ľudí o výrobky na prírodnej báze rastie. Potvrdzujú to i predajcovia, ktorí sa zhodujú, že tovar s označením „prírodný, prírodná, prírodné“ sa lepšie predáva.
Obchodné domy sú tiež plné prírodnej kozmetiky, zväčša zahraničnej. Francúzi majú svoju sieť obchodov Yves Rocher, Česi Manufaktúru a na Slovensku sa môžete stretnúť napríklad s ručne robenou kozmetikou Ivany Zuzinovej pod názvom Ponio. Prvé mydlo vyrobila pred desiatimi rokmi. Len tak, pre seba. Neskôr sa inšpirovala britskou značkou kozmetiky Lush, ktorú však u nás už nenájdete, a tak začala Ivana skúšať. Dnes už predáva svoje šampúchy, masážne kocky, pazúchy či mydlá pod vlastnou značkou.
Ponio je kozmetika, ktorá vzišla z kvalitnej ručnej práce. Ivana si sama dobre uvedomuje, že označenie fair trade alebo bio nemusí nič znamenať, často je dokonca iba trikom na vymámenie peňazí od zákazníkov. Napriek tomu, že vo svojich výrobkoch používa väčšinu prírodných surovín, o prírodnosti svojich produktov sa vyjadruje opatrne. Za kvalitu slovenskej ručne robenej kozmetiky však hovoria zákazníci. Oslovila som náhodne desať z nich a zisťovala som, ako sú s Ponio výrobkami spokojní. A tu je výsledok:

 


Ako ste sa dostali ku kozmetike Ponio?

Alena, 35 r., Yvoire (Francúzsko)

 

 

Objavila som ju na SaShE a dala som si ju kúpiť na Vianoce.
 
Barbora, 28 r., Lysá nad Labem
Prostredníctvom SaShE. Myslím, že niektorý z výrobkov Ponio bol na hlavnej strane. Zaujalo ma to a hneď som dačo objednala.


Hanka, 42 r., Amsterdam
Ke kosmetice Ponio jsem se dostala díky mé kadeřnici Zuzce z Olomouce. Poprvé jsem o výrobcích Ponio slyšela pravě od ní před rokem.


Juraj, 23 r., Slovenské Pravno
Dopočul som sa o nej prvý raz od priateľky.


Martina, 29 r., Bratislava
Cez internet a úplnou náhodou. Keď som hľadala inú prírodnú kozmetiku, našla som článok o Ponio.


Michaela, 24 r., Blatno
O Ponio som sa dozvedela v „Zelenej špajzi“, keď som sa pýtala na bezparabénovú kozmetiku.


Mirka, 28 r., Nové Mesto nad Váhom
Myslím, že to bolo na jeseň 2013 na SaShE, v čase, keď som sa začala zaujímať o prírodnú kozmetiku.


Monika,22 r., Ilava
O Ponio kozmetike mi povedala priateľova sestra, vyskúšala šampúchy a bola veľmi spokojná, tak som skúsila aj ja.


Pauli, 31 r., Vysoké Tatry
Prvýkrát na SaShE, ale začala som sa o ňu zaujímať až keď som intenzívne hľadala možnosť ekologického (hlavne čo sa obalu tyká) šampónu na vlasy.


Soňa, 21 r., Sučany
K Ponio som sa dostala cez stránku SaShE, neskôr som objavila vlastnú stránku Ponio.sk a odvtedy objednávam iba odtiaľ.


Ktorý výrobok ste vyskúšali ako prvý?

Alena, 35 r., Yvoire (Francúzsko)
Šampúch, deodorant a masážnu kocku – dostala som ich naraz, ale úplne najskôr som vyskúšala deo.


Barbora, 28 r., Lysá nad Labem
Šampúch a mydielka.


Hanka, 42 r., Amsterdam
Jako první jsem vyzkoušela šampouch, později jsem začala používat i masážní kocky, vanilkově-kokosový krém a pazuchy.


Juraj, 23 r., Slovenské Pravno
Vyskúšal som dva typy pazúchov. Podotýkam, som s nimi veľmi spokojný.


Martina, 29 r., Bratislava
Šampúchy. Od Ponio som vlastne začala objednávať kvôli šampúchom. Mydlá, krémy a prírodné dezodoranty som kupovala od iných výrobcov, ale prírodné šampóny nemal nikto a chcela som to vyskúšať.


Michaela, 24 r., Blatno
Prvý som vyskúšala šampúch cukrová pivonka a hneď som bola nadšená, o pár dni na to som si kúpila i ďalšie výrobky.


Mirka, 28 r., Nové Mesto nad Váhom
Najviac ma zaujal šampúch, a ten som aj prvý vyskúšala. V prvej objednávke som mala ten, prenosku a masážnu kocku.


Monika,22 r., Ilava
Šampúch s pyritiónom zinku – bola to vzorka, ktorú som dostala k objednávke.


Pauli, 31 r., Vysoké Tatry
Objednala som hneď šampúch, mydlo aj masážnu kocku.


Soňa, 21 r., Sučany
Ako prvý som vyskúšala asi pazúch, ktorý je úplne skvelý pomocník najmä v lete, no necháva na bledých tričkách škvrny, čo je trošku škoda. Zároveň som skúšala šampúch, ktorý by som nevymenila ani za nič. Odkedy ho používam, nekupujem si na vlasy nič iné.


Ktorý výrobok je váš najobľúbenejší, ktorý najčastejšie používate?

Alena, 35 r., Yvoire (Francúzsko)
Masážna kocka, mala som ich už asi 10.


Barbora, 28 r., Lysá nad Labem
Rozhodne šampúchy, bez nich už nedokážem žiť! Už pár rokov iné šampóny na vlasy vôbec nepoužívam.


Hanka, 42 r., Amsterdam
Můj nejoblíbenější je šampouch citron – rozmarýn, masážní kocka kakaová a vanilková, pazouch čajovník – lemongrass a krém kokosově-vanilkový. Krém a pazouch používám denně. Kocku a šampouch každý týden.


Juraj, 23 r., Slovenské Pravno
Pazúch čajovník a lemongrass, ale nie je zlý ani pomaranč a eukalyptus.


Martina, 29 r., Bratislava
Jednoznačne šampúch. Ale už používam aj Ponio mydlá a pazúch.


Michaela, 24 r., Blatno
Najobľúbenejší výrobok je šampúch cukrová pivonka, ale teraz skúšam „no poo metódu“, takže používam na vlasy len vodu. Na telo však milujem pomarančové mydlo, ktoré je môj terajší favorit.


Mirka, 28 r., Nové Mesto nad Váhom
Jednoznačne šampúch! Milujem ho (všetky vône) a pochybujem, že budem mať potrebu skúšať niečo nové.


Monika,22 r., Ilava
Šampúchy a mydlá, no chystám sa časom poskúšať všetko, takže možno niečo ešte pribudne.


Pauli, 31 r., Vysoké Tatry
Ťažko povedať. Šampúchy používam stále, vyskúšala som uz všetky okrem ichtamolového a mám pomerne bezproblémové vlasy. Veľmi ma zaujalo vanilkové pílingové mydlo, práve kvôli pílingovej funkcii. Môj priateľ používa mydlo a kocku. Kocku hlavne na ruky, keďže veľa manuálne pracuje a lezie, a potom má ruky suché ako šmirgeľ...prvú dostal odo mňa na skúšku a osvedčila sa lepšie ako krémy.


Soňa, 21 r., Sučany
Jednoznačne šampúch citrón a rozmarín! A ešte mydlo dvojitá levanduľa.

...... toto bola prvá časť spovede naších zákazníkov, druhú uvedieme čoskoro - ich odpovede budú ešte pestrejšie a zaujímavejšie:-)

Autor článku: Nikola Kokiová


Výpredaj

Nedostupné

Vypredané

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal €0.00
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods

Slovensky